Otellerde Temizlik ve Dikkat Edilecek Unsurlar - Zara Otel Gülistan 

Otellerde Temizlik ve Dikkat Edilecek Unsurlar


Otel ve Oda Temizliği

Temizlik, dış yüzeyler üzerinde oluşabilecek ve insan sağlığına zararlı yabancı maddelerin yüzeyden uzaklaştırılmasına verilen işlemdir. Temizlik yapılırken yüzey dezenformasyona uğramamalı ve nitelikleri bozulmamalıdır. Ayrıca, gözle gözükmeyen bakteriler titizlikle yapılmamış bir temizlikte giderilmemekle beraber, temizlik sırasında uygulanan ıslaklık ve nem bakterilerin çoğalmasına sebep olmaktadır. Otel ve Oda Temizliği yapılırken bu kriterlere dikkat edilmelidir. Zara Oel Gülistan olarak, temizlik ve hijyen konusunda her zaman en ince ayrıntıları hesaba katarak otel ve oda temizliğini uygulamaktayız.

Oda Temizliğinde Dikkat Edilecek Unsurlar

Otel odası temizliği yapılacak katta temizlikte kullanılacak bütün materyallerin katta hazır bir şekilde bulunması gerekmektedir. Öncelikle çıkış yapılan odalardan başlanarak, steril ortam oluşturularak, sırasıyla yatak toplama, banyo ve lavabo yüzeylerinin temizliği ve odanın tozunu alma işlemi yapılmaktadır. Otelimiz temizlik personeli, sürekli temizlik malzemelerini değiştirmekte ve bakteri çoğalmasını engellemek ve bakterileri öldürmek için Otel Oda Temizliğinde daima steril ve anti bakteriyel temizlik malzemeleri kullanmaktadır. 

Oda içerisinde elektrikli süpürge ile toz alma işlemi bittikten sonra, yüzeylerin tozlarının alınması için kullanılan bezler antibakteriyel bileşime sahip temizlik ürünleriyle beraber kullanılırken aynı bez asla farklı yüzeylerde kullanılmaz.

Eğer siz de bir otel rezervasyonu yaptırmayı planlıyorsanız, mutlaka öncelikle rezervasyon yaptıracağınız oteli incelemenizi ve arama motorlarında ki yorumları dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.
Unutmayınız ki dikkatsizce yapılan bir rezervasyon ve seçimler geri dönüşü olmayan hastalıkların o otelden sizinle beraber gelmesine sebep verecektir. 

Biz, Zara Otel Gülistan olarak; hijyen ve sağlık koşulları standartlarını en ana unsur olarak tanımlamaktayız.

Otelimizi ve odalarımızı görüntülemek için lütfen galeri linkine tıklayın.